Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας εκδηλώσεις για την 50η Επέτειο της Εξέγερσης των φοιτητών/τριών στο Πολυτεχνείο το 1973. Τη γιορτή παρουσίασε η Ε΄ τάξη του σχολείου μας με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών Κυρίτση Παναγιώτη, Σανδαλίδη Μαρίας, Σαρρή Δημητρίου και Στεφανοπούλου Όλγας.
Η γιορτή ήταν παράλληλα μια διδασκαλία για όλους τους παρευρισκόμενους μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς για τα γεγονότα εκείνων των ημερών που μας τα παρουσίασαν οι μαθητές και μαθήτριες της Ε΄ τάξης με απλό, ευχάριστο και κατανοητό τρόπο.
Συγχαρητήρια στα παιδιά που κατέβαλαν προσπάθεια και πέτυχαν αυτό που ήθελαν.
![](http://13.mysch.gr/el/wp-content/uploads/2023/11/πολυτεχνειο1.jpg)
![](http://13.mysch.gr/el/wp-content/uploads/2023/11/πολυτεχνειο2.jpg)
![](http://13.mysch.gr/el/wp-content/uploads/2023/11/πολυτεχνειο3.jpg)
![](http://13.mysch.gr/el/wp-content/uploads/2023/11/πολυτεχνειο4-1024x768.jpg)