![](http://13.mysch.gr/el/wp-content/uploads/2023/11/2018_3.jpg)
Επιμορφωτικό σεμινάριο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης με τίτλο «Η πόλη ως αλληλεπίδραση ανθρωπογενούς και φυσικού περιβάλλοντος: Το παράδειγμα της Πύλου»
Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε στις 3 Νοεμβρίου 2018 το διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης με τίτλο «Η πόλη ως αλληλεπίδραση ανθρωπογενούς και φυσικού περιβάλλοντος: Το παράδειγμα της Πύλου» το οποίο παρακολούθησαν 50 εκπαιδευτικοί της Μεσσηνίας. Το σεμινάριο υλοποιήθηκε από το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καλαμάτας σε συνεργασία με την Εφορεία Αρχαιοτήτων Μεσσηνίας και τα Γραφεία Σχολικών […]
Continue reading Επιμορφωτικό σεμινάριο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης με τίτλο «Η πόλη ως αλληλεπίδραση ανθρωπογενούς και φυσικού περιβάλλοντος: Το παράδειγμα της Πύλου»